Izrāde ‘Skaitāmpants’

Loading Events
  • This event has passed.

Izrāde ‘Skaitāmpants’

Krievijas teātra skatuves sensācija – izrāde “Skaitāmpantiņš”  (režisors Žeņa Berkovičs) 8. aprīlī tiks rādīta Rīgā!   Dārgie draugi – patiesas teātra mākslas cienītāji! Par spīti sarežģītajiem apstākļiem, mums ir izdevies “Skaitāmpantiņu” – vienu no pēdējā laika nozīmīgākajām izrādēm – pārcelt uz datumu, kas garantēti mums visiem ļaus izbaudīt labāko Krievijas teātru aktieru priekšnesumu! Pēc trīs gadus ilgušām pārrunām esam vienojušies, ka Rīgā tiks rādīta Krievijas teātra skatuves sensācija, teātra Oskara balvas – “Zelta maska” – daudzu kategoriju nominante, fenomenālā izrāde “Skaitāmpantiņš”, ko pēc Tamtas Melašvili ievērojamās lugas motīviem ir iestudējis Žeņa Berkovičs!

  1. aprīlī (plkst. 19.00) uz Rīgas Latviešu biedrības mājīgās skatuves mums būs unikāla iespēja redzēt teātra mākslas darbu, kas ir iekarojis pat vispieredzējušāko profesionāļu sirdis; izrādes biļetes Maskavā tiek izpārdotas zibenīgā ātrumā, jo šī izrāde ir viena no līderēm izcilu, drosmīgu un aktuālu mākslas notikumu sarakstā!

Izrāde “Skaitāmpantiņš” ir smeldzīgs un baiss stāsts par divām trīspadsmitgadīgām meitenēm, kas pamestas likteņa varā nomaļā gruzīnu ciematā Gruzijas-Abhāzijas konflikta kulminācijas laikā. Izrādes darbība notiek pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā. Ciematā ir palikuši tikai bērni, neprātīgi sirmgalvji, kropļi un bezpalīdzīgas sievietes. Visi gaida, kad tiks atvērts “koridors”, bet to never vaļā, un cerību uz glābiņu būtībā vairs nav. Tas ir stāsts par karu, pieaugšanu, par cilvēka attieksmi pret telpu un laiku, kurā viņš ir spiests atrasties. Lai gan notikumi un apstākļi ir baismīgi, te ir vieta arī smiekliem – vēstījums nāk no pusaudzēm, kuras pat uz milzīgas katastrofas fona interesējas par mazām privātām (taču ikvienam bērnam tik svarīgām) lietām. Māksliniece Ksenija Sorokina īpaši izrādei izveidojusi vairākas instalācijas un lelles, kas piesātinātas ar Niko Pirosmani, Sergeja Paradžanova un Rezo Gabriadzes darbu garu. Lugas autore Tamta Melašvili ir dzimusi 1979. gadā Ambrolauri pilsētā Gruzijas ziemeļos. Pašlaik dzīvo Gruzijā, darbojas kā sieviešu tiesību aizstāve un dzimumu jautājumu eksperte.  

Biļetes uz izcilo izrādi “Skaitāmpantiņš”, kas 8. aprīlī plkst. 19.00 tiks rādīta uz

Rīgas Latviešu biedrības skatuves, var nopirkt visās

Biļešu serviss kasēs un mājaslapā www.bilesuserviss.lv!

Jebkāda informācija par sadarbību, biļešu iepriekšēju pasūtīšanu, “slēgtu” saziņu ar aktieriem – pa tālruni +371 29 239 854 (bez brīvdienām).

  Pasteidzieties, biļešu skaits ir ierobežots! Sniedziet brīnišķīgu dāvanu sev, jūsu tuviniekiem un draugiem!  

aprīlis 08 2022

Sīkāka informācija

Datums: aprīlis 8
Laiks: 19:00 - 20:30
Cena: 10€ – 30€
Mājaslapa: Apmeklēt mājaslapu

Norises vieta

Rīgas Latviešu biedrība

Merķeļa iela 13
Rīga, Латвия

+ Google Map

Organizer

SIA Teatron
Tālrunis: +37129593502
Mājaslapa: Visit Organizer Website